Czym jest podologia?

Podologia to nauka zajmująca się diagnozowaniem oraz prowadzeniem terapii zmian pojawiających się na stopach. Podolog dzięki wiedzy z pogranicza dermatologii, chirurgii i fizjoterapii oraz przy pomocy narzędzi podologicznych pozwoli pozbyć się problemu. Bardzo często bezboleśnie. Z gabinetów podologicznych powinny korzystać osoby ograniczone ruchowo, chorujące na cukrzycę, osoby starsze, którym trudność sprawia pielęgnacja stóp, dzieci, młodzież. Zapraszamy osoby w każdym wieku borykające się z problemami na stopach takimi jak:

– Przerośnięte paznokcie

– Paznokcie grzybicze

– Paznokcie po urazie

– Paznokcie wrastające, paznokcie wkręcające

– Modzele

– Odciski

– Brodawki wirusowe HPV – (kurzajki)

– Pękające pięty

oraz wszystkich chcących cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami. Współpracujemy z zaufanymi lekarzami – dermatologiem, chirurgiem, ortopedą i fizjoterapeutą. Bardzo często pacjent chodzi z długo niezdiagnozowanym problemem. Staramy się problem rozwiązać jak najszybciej. Jeśli wizyta w gabinecie podologicznym to dla Ciebie nie lada wyzwanie, przyjdź, zobacz jak wygląda gabinet, porozmawiamy w przyjaznej atmosferze. 
 

Jak przygotować się na pierwszą wizytę podologiczną?

– nie obcinaj paznokci

– nie ścieraj, nie wycinaj, zrogowaceń

– nie mocz stóp

– nie stosuj preparatów na odciski (plastrów, maści)

 

Według Wikipedii: Podologia – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą. Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia

 

Umiejętności specjalisty podologa potwierdzają zdany egzamin przed państwową komisją, dyplom, udział w szkoleniach i sympozjach podologicznych oraz uzyskane certyfikaty.